Wełna lecznicza 30g Zobacz większe

Wełna lecznicza 30g

11,00 zł brutto

Nowy produkt

Wełna lecznicza do stosowania pomocniczo przy odparzeniach

Więcej szczegółów

Więcej informacji

WEŁNA pozyskiwana jest od hodowanych w ekologicznych gospodarstwach owiec, wypasanych na czystych alpejskich pastwiskach. Środowisko naturalne, karma, pora strzyżenia, wszystko to ma kluczowe znaczenie w kwestii jakości wełny. Dlatego tylko rygorystycznie przestrzegane normy i certyfikaty hodowli dają gwarancję najwyższej jakości produktu. Gospodarstwa oraz hodowle regularnie poddawane są surowym inspekcjom austriackich instytucji ekologicznych, które przyznają certyfikaty BIO Austria Standard. Nasz produkt poddawany jest krótkiemu procesowi prania w niskiej temperaturze, co również nie pozostaje bez znaczenia dla jakości wełny , a ostatecznie przekłada się na jego właściwości i skuteczność działania.


ZDROWA WEŁNA służy wyłącznie do użytku zewnętrznego i nie należy jej stosować na rany otwarte!

OKŁADY należy zmieniać regularnie. Tylko świeża wełna zawiera najwięcej lanoliny, a tym samym zachowuje swoje bezcenne właściwości. Dlatego kiedy zauważysz, że wełna jest już mniej lśniąca, albo kiedy dojdzie do jej zabrudzenia, koniecznie wymień na świeży kawałek z opakowania. Stosuj na czystą i suchą skórę, nie używaj wcześniej kremów, olejków czy pudrów. Węłnę przechowuj w szczelnie zamkniętym woreczku z dala od czynników atmosferycznych i promieni słonecznych.

Kiedy stosować ZDROWĄ WEŁNĘ?

Dla mamy

stany zapalne piersi
podrażnienia brodawek
otarcia skóry

Dla seniora

stany zapalne mięśni i stawów (reumatyzm i artretyzm)
odleżyny
otarcia i rany skórne
przy stanach zaplanych górnych dróg oddechowych

Dla dziecka

pieluszkowe zapalenie skóry
podrażnienia skóry
przy przeziębieniach, katarze i zapaleniu ucha środkowego
kolki brzuszne

Dla każdego

przy podrażnieniach skórnych (alergie, drobne otarcia, niwielkie rany)
przy przeziębieniach (katar, ból gardła, ból ucha)
przy bólach zębów i stanach zapalnych dziąseł
infekcje grzybicze (otarcia i pęcherze stóp)
stres i stany depresyjne
Jak stosować?
  • zapalenie skóry okolicy pieluszkowej - stosować bezpośrednio na skórę. Do pieluszki włożyć wełnę rozprowadzając ją cienką warstwą. Nie używać kremu! Zmieniając pieluszkę należy wymienić wełnę.
  • Na bolące brodawki: wełenkę przyłożyć cienką warstwą na brodawki, na to położyć wkładki laktacyjne i założyć biustonosz. Takie samo zastosowanie wełna ma na otarcie stóp.
  • Przy bólach uszu: z wełny uformować kulkę i ostrożnie włożyć do ucha, tak aby później można było ją bez problemu usunąć.
  • Przy przeziębieniach: przykładać na klatkę piersiową i plecy, na wełnę nałożyć dopasowany podkoszulek, aby się nie przesuwała. Taki "kompres" powoduje, że syropy stają się zbędne. Okład wymienić rano i wieczorem. Użytą wełnę należy tylko wywietrzyć i można jej użyć ponownie.
  • Przy kolkach i bólach brzuszka: na brzuszek położyć warstwę wełny i nałożyć bieliznę.
  • Napięcia karku, korzonki: przyłożyć warstwą wełny.

Skład:

100% wełny z certyfikowanych hodowli

Waga netto: 30 g

Więcej o wełnie przeczytacie TU