Nosidło ergonomiczne, motylki

250,00 zł brutto

Nowy produkt

Ergonomiczne nosidełko dla niemowląt i małych dzieci

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

  • Standard

Więcej informacji

Nosidło ergonomiczne, również zwane nosidłem miękkim, powstało na bazie nosideł azjatyckich. W odróżnieniu od nosideł Mei Tai, nosidełka ergonomiczne mają szerokie miękkie ramiączka a nie pasy i zapinane są przy użyciu klamer.
Nosidło jest przeznaczone dla dzieci już siedzących, nie ma stelaży. Umożliwia ono noszenie dzieci samodzielnie siedzące bądź chodzące (do 30 mies, 20kg).

Nosidełko spełnia standardy i wymogi nosidełek ergonomicznych gwarantuje szerokie rozłożenie bioderek, co jest szczególnie ważne dla kształtujących się stawów i ułożenia kości biodrowych. Maluszek powinien przyjmować pozycję tzw. fizjologicznej żabki. 


Sposób montażu szelek i sprzączek mocujących jest łatwy w użyciu i zapewnia szybkie, bezproblemowe umieszczenie niemowlęcia w nosidełku. 


Nosidło wykonano z delikatnej bawełny, co zapewnia pełną wentylacje i zapobiega poceniu. Maluszek może być noszony przodem do mamy oraz na plecach. Szelki posiadają płynną regulację, dostosowując nosidełko
do gabarytów osoby noszącej.
Odpinany kaptur zapewnia ochronę przed słońcem, wiatrem, śniegiem dzięki czemu nosidełko może być wykorzystywane przez cały rok.

Wykonanie hand made w Polsce.

Klamrowe Standard –12-36 miesięcy

Wymiary panela: szer43 x wys.45 cm

Podział wagowy:8-20 kg

Co to znaczy nosidełko ergonomiczne?

Nosidełka ergonomiczne są tak zaprojektowane, by dziecko przyjęło w nich jak najbardziej naturalną pozycję:

Pupa znajduje się nieco niżej niż kolana, a nóżki są rozłożone szeroko na boki (odwiedzenie w stawach biodrowych). Plecy są naturalnie zaokrąglone w literę C (szczególnie u młodszych dzieci).

Różnica w noszeniu dzieci w "wisiadle" a "nosidle":

źródło: http://hipdysplasia.org/

Czas oczekiwania to 5 dni roboczych.