Nowy Puppi Otulacz wełniany HOLLY OS V2 Zobacz większe

Puppi Otulacz wełniany HOLLY OS V2

82,00 zł brutto

Nowy produkt

Otulacz wełniany Puppi by Igle-figle

100% wełna merynosów

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Otulacz uszyty jest według nowego kroju i z nowej wełny, odpornej na nadmierne kurczenie. Nadaje się do prania w pralce, jednak wymaga wstępnej kuracji lanolinowej.

Uszyty jest z dwóch warstw flaneli wełnianej pochodzącej od merynosów australijskich, wyprodukowanej w Polsce na specjalne zamówienie igle-figle.  

Otulacze posiadają system odpowiednio rozmieszczonych nap, który pozwala na bezproblemowe dopasowanie rozmiaru otulacza zarówno na maleńkie niemowlę jak i na starszego Malucha. Otulacz One Size starczy więc na cały okres pieluchowania. Dla maluszków, aby pieluszka była jeszcze lepiej dopasowana, polecamy rozmiar noworodkowy, natomiast dla dużych dzieci rozmiar One Size Plus. 

Struktura wełny oraz zawartość w niej lanoliny sprawia, że otulacz świetnie trzyma wilgoć, utrzymując ją wewnątrz pieluszki. Ponadto jest to tkanina oddychająca, pozwalająca na odpowiednią cyrkulację powietrza, minimalizując tym samym ryzyko odparzeń. Co ważne, wełna zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury skóry, tak więc świetnie się sprawdza zarówno zimą, jak i latem podczas upałów.

Fantastyczną cechą wełny jest także to, że tworzy ona środowisko nieprzyjazne rozwojowi bakterii. Zawarta w jej włóknach lanolina rozkłada mocz na sole i wodę, która jest z łatwością odparowywana. To właśnie dzięki temu otulacze wełniane pierzemy znacznie rzadziej niż te wykonane z tkanin syntetycznych. Jeśli nie zdarzy nam się większe zabrudzenie, otulacz po przewinięciu dziecka rozwieszamy do wywietrzenia. Kiedy całkowicie wyschnie, nadal będzie miał neutralny zapach, co świadczy o tym, że jest czyściutki i bez problemu można użyć go ponownie. Otulacz wystarczy wyprać nawet raz na dwa-trzy tygodnie.

Otulacze wełniane w połączeniu z wkładami z włókien naturalnych to najbardziej naturalne pieluszki wielorazowe.

O tym otulaczu można poczytać TU.

A jak prać otulacze wełniane i je pielęgnować - TU.

Otulacze Puppi można stosować z dowolnymi wkładami chłonnymi, pieluszkami tetrowymi lub flanelowymi i prefoldami.